L’anglès és la llengua internacional per antonomàsia que es parla a tot el món i, evidentment, també s’ensenya en qualsevol lloc del planeta. No importa el país en el qual vives, perquè amb tota seguretat tindràs l’oportunitat de poder fer classes per a aprendre anglès. Avui dia, aprendre anglès en la societat en la qual vivim és essencial, perquè és l’idioma que t’obrirà moltes portes, permetent-te mantenir converses amb persones de diferents països i aportant-te múltiples avantatges per a trobar treball.

En l’actualitat aprendre anglès en qualsevol país és fàcil perquè milions d’angloparlants viuen a l’estranger i molts es dediquen a la docència. Ara, ja no és imprescindible viatjar a un país de parla anglesa per a aprendre la llengua de Shakespeare.
 


 

Què puc fer per a aprendre anglès a Madrid?

Si vius a Madrid i vols estudiar anglès pots:

  • Trobar una acadèmia especialitzada en l’ensenyament d’idiomes.
  • Descarregar aplicacions dissenyades per a aprendre anglès.
  • Comprar llibres que t’ajudin a aprendre pel teu compte
  • Veure la televisió en anglès.
  • Escoltar la ràdio o podcast en anglès.
  • Realitzar un curs en línia com els que fem en Callan School of English.

 

Els cursos en línia per a aprendre anglès

Un curs en línia és una manera excel·lent d’aprendre anglès, perquè t’ofereix rendibilitzar al màxim el teu temps al no haver de desplaçar-te fins al centre d’estudis; a més, realitzar un curs d’aquestes característiques és tan senzill com iniciar sessió, connectar-se i entrar en classe independentment del lloc en el qual et trobis.

Considerem que una classe en línia hauria de ser igual que una classe presencial perquè l’única cosa que les hauria de diferenciar és el lloc on es troba el professorat i l’alumnat. En tots dos casos s’entra en una aula, física o virtual, i en tots dos casos està la professora o professor i l’alumnat.
Una classe d’aquest tipus, en viu i en directe, és una experiència similar a la que tindries si estiguessis presencialment en l’acadèmia.
Els avantatges que realitzis classes en línia és que pots rebre-les des de casa, l’oficina o fins i tot estant de vacances i en qualsevol dels horaris que oferim.

Si vius a Madrid i no vols o no pots anar a un país de parla anglesa a estudiar anglès, ja no és una excusa per a ajornar el teu aprenentatge, ara pots aprendre’l realitzant un curs per videoconferència i amb la comoditat de fer-lo des d’on tu et trobis.
 

Què és un curs d’anglès en línia?

Encara no volent ser reincidents, ho serem, perquè la qualitat i essència d’un curs d’anglès en línia ha de ser la mateixa que la d’un curs d’anglès presencial i la seva única diferència: la ubicació.

Los cursos online que realizamos en Callan School of English compleixen amb totes aquestes carácterísticas i els nostres professors i professores estan amb tu durant tota la classe. Són cursos als quals s’accedeix a través d’un enllaç de videollamada i la lliçó s’imparteix en temps real, interactuant amb el professor constantment.
Les nostres classes en línia no són classes per a a visionar vídeos gravats i realitzar exercicis en finalitzar, són classes per a aprendre juntament amb el professor.
En la nostra acadèmia, aquests cursos són com si fossis aquí, a l’aula. T’ensenyarem el contingut tal com ho faríem si estiguessis asseguda o assegut davant de nosaltres, corregint-te els errors tant de pronunciació com d’estructura gramatical.

També et proporcionarem tots els materials que necessitis a través de la nostra plataforma, des del llibre electrònic que utilitzaràs durant el curs, com totes les eines i material didàctic que necessitis. I durant la classe el professor també comptarà amb el suport d’aquest material quan així ho necessiti.
 

Si vols aprendre anglès a Madrid, connecta’t en línia i aprèn a parlar anglès amb el Mètode Callen en l’acadèmia oficial Callan School of English com si estiguessis a Londres.

Si desitges descobrir tots els nostres cursos consulta’ls en la web i si prefereixes conèixer-los de primera mà, et convidem a realitzar una prova de nivell i et mostrarem com és una classe en línia a la nostra escola. No ho dubtis i sol·licita cita per a realitzar aquesta prova!

Si vius a Madrid i vols aprendre a parlar anglès, Callen School of English és la teva escola!
 

G. Harman
Callan Team

Mamen