Any nou, vida nova. Et sona familiar? segur que sí, perquè estem en aquesta època de l’any en què la gent sol tenir bons i grans propòsits per a l’any que comença i, com no!, aprendre anglès o apuntar-se al gimnàs són dos dels propòsits estrella, i mentre que en el gimnàs exercites el teu cos, si aprens anglès amb Callan exercitaràs la teva ment.

 

En Callan School Barcelona creiem que qualsevol època de l’any és bona per a començar a aprendre anglès, si bé és cert que solem necessitar aquesta petita empenta que ens impulsi a prendre una decisió ferma; deixar enrere un any per a començar un altre sol ser un dels desencadenants que ens conviden a això.
Ara bé, no n’hi ha prou amb proposar-t’ho, has de ser tenaç i conseqüent en cas contrari, la temptació pot envair-te i impedir que abastos la teva meta.
Per tant, en primer lloc volem felicitar-te, perquè si estàs llegint-nos significa que t’has proposat aprendre anglès, així que aquest és any el teu any per a aconseguir-lo. Com sabem l’important que és per a tu aconseguir-ho, ens posem a la teva disposició per a acompanyar-te i guiar-te en aquesta aventura que emprendràs i que per fi enguany any sea en el que aprens a parlar en anglès.
 

El nostre objectiu és que segueixis les classes, no et rendeixis, perseveris i progressis en les teves habilitats lingüístiques. Per a aixòet proposem no sols aprendre anglès sinó aprendre a parlar-ho. Com s’aconsegueix? parlant-ho. A la nostra escola parlaràs anglès des del primer dia, sense parar ni un segon.
Per a aconseguir-lo emprem e Mètode Callan, un mètode oral directe i estructurat gramaticalment, que està dissenyat perquè l’estudiant no sols parli anglès, sinó que també pensi en anglès des del principi, inó que també pensi en anglès des del principi, sense necessitat de traduir en la seva llengua materna. Com ho aconseguim? a través d’una conversa guiada accelerada entre professor i alumne, basada en preguntes-respostes durant la qual aprendràs tot el vocabulari i la gramàtica necessaris. Mitjançant aquest mètode, l’alumne finalment comença a acte-corregir-se.
Cada dia aprendràs contingut nou alhora que posaràs en pràctica i assimilaràs el que ja has après, sense temps perquè t’avorreixis o distreguis, perquè el Mètode Callen és tan ràpid i flexible que t’imbuirà irremeiablement.

 

Estem desitjant conèixer-te i que ens coneguis i pots fer-ho acudint a les nostres seus de Via Augusta o Sèneca, telefonant-nos al tel.934 15 54 52, enviant-nos un correu electrònic o si desitges conèixer el nostre mètode d’ensenyament, et convidem a realitzar una prova de nivell, gratuïta i sense compromís. I, per descomptat, pots trobar més informació en la nostra pàgina web: www.callanschool.info

Fins aviat!

J. Nicolás
Callan Team

Mamen